تاریخ: جمعه 1398/04/28 2:41 PM
جستجوهای اخیر شما:
جستجوی پیشرفته

پنج چالش برای خودرو های بدون راننده(خودران)

پنج چالش برای خودرو های بدون راننده(خودران)
  • درج شده توسط : مدیر سایت - 15 دی ماه 1395
  • تعداد نظرات ثبت شده: ۱

 

پنج چالش برای خودرو های بدون راننده

خودرو های بدون راننده نوید تغیرر و دگرگونی جاده ها ما در آینده را میدهند. شرایطی را تصور کنید که دیگر از ترافیک های خسته کننده خبری نباشد و همینطور قابلیت جابجایی عظیمی برای مردمی که قادر به رانندگی یا بکارگیری خودرو ها نیستند.
در حال حاضر این فناوری ها در خیابان های دنیا در حال به راه افتادن است: شرکت اوبر تاکسی های بدون راننده ای را در پیتسبورگ معرفی کرده است و در حال آزمایش کامیون هایی برای تحویل کحصولات تجاری است. پروتوتایپ ساخته شده گوگل هم در حال رفت و آمد در خیابانها است. ( البته در حال حاضر استفاده از این خودرو ها با نظارت انسان انجام میگیرد). خودرو سازهای بزرگی چون تویوتا ، سوبارو و تسلا هم قابلیتهایی مثل ترمز اتوماتیک و سیستم فرمان هدایت شده را برای اتوموبیلهای جدید خود در نظر گرفته اند.
سباستین ترن، موسس و مدیر سابق پروژه خودرو های بدون راننده گوگل میگوید " من فکر نمیکنم که قطار خودرو های بدون راننده توقف پذیر باشد. این نشان دهنده تلاش بدون وقفه برای به نتیجه رساندن این بلند پروازیهای ست. البته عجله نکنید! سباستین میگوید حداقل 15 سسال طول میکشد تا این خودرو ها بتواند جای خودروهای عادی را بگیرند؛ بعضیها هم میگویند بیشتر. در ادامه پنج چالشی را که این خودرو ها برای به تکامل رسیدن پیش رو دارند را خواهید خواند که متخصصان و محققان این رشته با مجله ساینس در میان گذاشته اند.

حس کردن محیط اطراف

برای یک کامپیوتر یک اتوبان در یک روز صاف و افتابی با یک روز مه آلود و با دید کم کاملاَ متفاوت است.خودرو های بدون راننده بایستی چیزهایی که در جاده وجود دارند را فارق از آب و هوا یا نور شناسایی کنند.جان لئونارد،روباتیست دانشگاه ام آی تی می گوید:من نتایج نوید بخشی را برای شرایط بارانی مشاهده کردم ، اما داستان برای برف دشوار است.
حسگرها باید قابل اطمینان،کم حجم و با قیمت مناسب باشند و همچنین از یکپارچگی خوبی با نقشه برخوردار باشند و ماشین بتواند آنچه را میبیند حس کند.
لئونارد همکاری هایی با شرکت تویوتا دارد و در تلاش است کمک کند که خودرو بدون راننده به محیطها ی گوناگون و متنوع پاسخ های مطمئن و ایمنی را بدهد، در حالی که دیگران از اطلاعات دریافت شده از دوربینهای مستقر در خورو ها برای ایجاد نقشه های بروز استفاده میکنند.


 

موانع  پیش بینی نشده

 


 

میسی کاممینگ، مدیر آزمایشگاه رباتیک دانشگاه دوک میگوید: خودرو های بدون راننده با شرایط غیر قابل پیش بینی و غیر عادی دست و پنجه نرم میکنند مثلاَ گاهی اوقات افسر راهنمایی و رانندگی با وجود قرمز بودن چراغ ،اجازه عبور به خودروها را می‌دهد.برنامه نویسی های ساده که طبق قوانین نوشته شده‌اند، همیشه کار کار نخواهند کرد برای اینکه برنامه نوشتن برای تمام سناریو ها غیر ممکن است.
زبان بدن و اطلاعات وضعی به انسان در راهبری این اوضاع کمک می‌کند، اما این برای یک کامپیوتر چالش برانگیز خواهد بود که مثلاَ بفهمد یک کودکی میخواهد به وسط خیابان بپرد. کامینگ میگوید: ماشین ها بایستی بتوانند این نتیجه گیریهای را بدرستی انجام دهند، این کاریست که هوش مصنوعی انجام میدهد.

 

اندرکنش انسان-ربات

 


 

حتی با وجود خودروهای تمام اوتوماتیک و خودران در افق ،باز هم بسیاری یا شاید اکثر ماشینها در آینده نیمه خودران خواهند بود. اما اینکه چی کسی یا در چه زمانی مسئولیت هدایت ماشین را بعهده میگیرد ، می تواند یک مسئله چالش برانگیز باشد.ماشین چطور میخواهد متوجه شود که مسافر مشغول خواندن است یا چرت میزند که کنترل را بدست بگیرد و خودرو چطور متوجه می شود که مسافر آمادگی بدست گرفتن هدایت ماشین را دارد.
کریس یانسن، محقق علوم شناختی از دانشگاه اوتریشت هلند، میگوید: به یک معنا، شما بر روی ابعادی از رانندگی تمرکز میکنید درحالی که رانندگی نمی‌کنید.
آزمایشگاه او سعی دارد بفهمد که حواس و توجه مردم در سناریو های مختلف به کدام سمت هدایت می‌شود. در یکی از موارد از ماشین EGG استفاده می‌شود تا ببینند که مغز انسان چگونه به صدای هشدار دهنده هنگامی که در حال رانندگی است و زمانی که غیر فعال (مانند اتفاقی که در خودروهای خودران می‌افتد) چگونه پاسخ می‌دهد.

 

دشواری ها و معذوریت‌های اخلاقی

 


 

در مورد مسائل اخلاقی در خورو‌های خودران ایاد رهوان،متخصص علوم شناختی دانشگاه ام‌آی‌تی آمریکا، میگوید: مردم خود‌خواه هستند، آنها این ماشینها را میخرند و میخواهند که ماشینها سرنشینان را در اولویت قرار دهند. اما آنها میخواهند که ماشینهای دیگران عابران را مد نظر قرار دهند.
در یک بازی آنلاین با عنوان Moral Machine ، بازیکنها در سناریو های مختلف انتخاب می‌کردند که چه کسی را نجات دهند.آیا اهمیتی دارد که عابر یک خانم مسن است؟ اگر درحال عبور از یک معبر پرخطر باشد جه؟بنظر میرسد که جامعه باید تصمیم خود را برای وضع قوانین و مقررات خاتوموبیلهای خودران بگیرد.

 

امنیت سایبری