تاریخ: جمعه 1398/04/28 3:44 PM
جستجوهای اخیر شما:
جستجوی پیشرفته

بزرگترین پروانه ها به کدام کشتی ها تعلق دارند؟

بزرگترین پروانه ها به کدام کشتی ها تعلق دارند؟
  • درج شده توسط : مدیر سایت - 29 فروردین ماه 1396
  • تعداد نظرات ثبت شده: ۰


 

آیا میدانید بزرگترین پروانه ها به کدام کشتی ها تعلق دارند؟
در لیست زیر تعدادی از بزرگترین پروانه های کشتی ساخته شده را به شما معرفی میکنیم:

1- Emma Maersk : اما مرسک بزرگترین کشتی کانتینر بر ساخته شده در جهان است. پس منطقی ست که برای رسیدن به سرعت 27 گره نیازمند پروانه های بزرگی  باشد. پروانه این کشتی توسط شرک آلمانی Mecklenburger Metallguss ساخته شده که 131 تن ناقابل وزن دارد.

 

2- کانتینر بر شرکت Hapag Lloyd : شاید پروانه این شناور یکی از بزرگتین پروانه های ساخته شده باشد. این پروانه 6 تیغه ای ، 9.1 متر قطر و حدود 101.5 تن وزن دارد.

3- Oasis of the seas: در حال حاضر بزرگترین کشتی مسافربری جهان است. ABB سازنده پروانه های شش متری این کشتی غول پیکر است. این پروانه های توانایی چرخش دارند که قدرت مانور بهتری با این شناور میدهد.

 

4- TITANIC: این کشتی یکی از بزرگترین ها در دوران خودش بود که به نسبت جثه بزرگش ، پروانهای بزرگی هم داشت. این شناور دارای دو پروانه 3 تیغه ای باندازه 23 فوت و 6 اینچ و وزن 38 تن بود. این پروانه های برنزی توسط موتورهای مستقلی با قدرت 30 هزار اسب بچرخش در می آمد.


 

5- Queen Elizabeth 2: کشتی QE2 نیز یک شناور دیگر با پروانه های عظیم الجثه است. این کشتی مجهز به یک جفت پروانه با قطر 22 فوت و وزن 43 تن می باشد. این شناور همیشه تیغه های یدکی را در دک سینه خود حمل میکرد.

 

6- Palmer: این شناور یک کشتی یخ شکن قطب جنوب است که پروانه هایی بنسبت بزرگ با قطر 4 متر و با چهار تیغه دارد. سازندگان نروژی توانستند پروانه ای را ارائه کنند که این کشتی بتواند با سرعت 3 گره در یخهای ضخیم حرکت کند.

 

 

7- Elation: یک کروزر تفریحی که به یکی از بزرگترین پروانه های صنعت دریا تجهیز شده است. سیستم پیشرانش آزیپاد این شناور به همان اندازه بزرگی آن، کارآمد نیز می باشد.

 

 

8- Bismark: یکی از مهمترین کشتی های جنگی آلمان بود که سال 1939 به آب انداخته شد. از دلایل اهمیت این شناور، سیستم پیشرانش آن با سه پروانه به اندازه 4.7 متر بود. این پروانه ها با ساختاری بزرگ از آلیاژ برنز منگنز ساخته شده بود. این پروانه های عظیم با سرعت 270 دور در دقیق دوران و 2.5 متر مکعب آب را در هر دقیق جابجا میکردند.

#پایان/.

 

مقاله های مرتبط:

 

10 فاکتوری که برای طراحی یک پروانه کشتی کارآمد باید در نظر داشت
کشتی بدون بالاست (Ballast Free) چیست؟
آب بالاست ؛مزایا و معایب

نظرات کاربران (۰ نظر)

فرم ارسال نظر

* کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
 

عضویت در خبرنامه :
عضو خبرنامه ما شوید و پیشنهادات استثنائی دریافت نمایید.